А что с инфляцией?
Під час економічної кризи 2014-2015 років ціни на споживчі товари в Україні різко зросли насамперед через знецінення гривні до інших валют. В квітні 2015 року інфляція перевищила 60% до відповідного місяця попереднього року (дпр), але потім почала сповільнюватись через стабілізацію економіки та зниження споживчого попиту. Вже в червні 2016 року інфляція споживчих цін була на рівні 7% дпр. Проте пізніше знову прискорилась: в жовтні 2016 року інфляція стала двозначною тобто перевищила 10% дпр, а в серпні-вересні 2017 року сягнула понад 16% дпр.
Частково прискорення інфляції було наслідком відновлення економіки: доходи почали зростати. Це дозволило виробникам та підприємствам торгівлі збільшити свої прибутки після "режиму економії" в розпал кризи. Також інфляція прискорилась через зовнішній фактор - Україна збільшила експорт продовольчих товарів за кордон, де ціни були вищими, ніж в Україні. Відповідно українські виробники збільшили ціни на внутрішньому ринку.
Протягом останніх двох років інфляція поступово сповільнювалась, а в жовтні 2019 року взагалі сягнула найменшого показника після початку кризи: 6,5% дпр. Сповільненню інфляції допомагала сприятлива динаміка цін на зовнішніх ринках та зменшення росту тарифів на комунальні послуги. Водночас, зростання трудової міграції сприяло підвищенню заробітних плат і збільшенню грошових переказів в Україну. Це створювало інфляційний тиск.