Инфляция снизилась до 4,1%. Что это значит для каждого из нас
Кінець 2019 року ознаменувався падінням темпів інфляції до позначки 4,1% в річному виражені. Це вже значно нижче, ніж ще недавно прогнозували у Нацбанку (6,3%). В 2016 році було поставлено за мету зниження інфляції до рівня бажаного діапазону, який в даний момент становить 5±1%.
Якщо раніше інфляція хоч і наближалася до значень, яких прагнув Нацбанк, проте вперто трималася вище них. То зараз існують побоювання, що інфляція впаде навіть нижче бажаного рівня через значне укріплення курсу гривні до долара. Чи навіть більше того - спостерігатиметься дефляція. Але центральні банки провідних країн роблять все, щоб уникнути від’ємних значень і таргетують інфляцію на рівні в кілька відсоткових пунктів вище нуля.
Такі інформаційні повідомлення часто дисонують з цінниками в магазинах, які ми щодня відвідуємо, й викликають сумніви в правильності розрахунків Державної служби статистики. Вживаючи постійно словосполучення "зниження інфляції", може скластися хибне враження, що за цей період ціни знизилися. А це не так.