Минулий рік був багатим на випробування для української економіки. Продовження девальвації гривні, зростання цін на пальне та енергоресурси, інфляція стали більш ніж вагомим ґрунтом, на якому продовжує розростатись бідність. Наша країна і надалі залишається однією з найбідніших у Європі, що неодмінно призводить до розвитку трудової міграції. В цьому ключі останні зміни до митного та податкового законодавства щодо впровадження обмежень на купівлю речей повсякденного вжитку за кордоном виглядають як відверте знущання влади над простими людьми, що породжує протести, які переростають у блокування прикордонних пунктів пропуску.

В середовищі, де превалюють низькі, за європейськими мірками доходи, існує високий попит на дешеві товари. Різноманітні інтернет-майданчики, що аналізують ціни у багатьох інтернет-магазинах, вражають діапазонами цін на ідентичні одиниці продукції. Здебільшого пересічного українця мало цікавить причина такої різниці. Проте тут є часткова причина його бідності.

Річ у тім, що довгий час в Україні існували певні "шпарини" у законодавстві, які дозволяли уникати сплати ПДВ та митних платежів не лише для власного використання, а й для продажу у комерційних цілях. Мова йде про використання контрабандистами у бізнес-інтересах норм для ввезення товарів без оподаткування для фізичних осіб при перетині кордону та за допомогою поштових відправлень. Зловживання цими нормами для громадян, особливо в останні роки, сприяло перетворенню нашої країни на одне з найменш привабливих місць для ведення бізнесу. Різні схеми з мінімізації податків у загальнонаціональних масштабах практично повністю знищіли чесну конкуренцію.

Читайте также: Сам себе работодатель. Как входнуть жизнь в украинскую экономику

Торгівельні гіганти, які виросли і збагатились на зловживанні схемами з "піджаками" та поштовими переказами, практично витіснили з ринку чесних підприємців, як вітчизняних, так і закордонних. Хтось скаже, що питання способу ведення бізнесу чи сплати податків – це особисте питання кожного. Проте це далеко не так. Контрабандисти та організатори інших "схем", не лише не платять податки самі, не тільки душать чесну конкуренцію, не даючи платити податки іншим, вони знищують робочі місця, відбираючи доходи у наших співгромадян.

Саме проти таких зловживань і було запроваджено певні обмеження на час перебування поза межами країни та на частоту перетинів кордону, а також на вартість та кількість покупок, що здійснюються закордоном через інтернет-майданчики. Нові правила передбачають ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг фізичною особою, яка була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в'їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин. Якщо норма по часу не витримана - неоподаткований мінімум становить 50 євро.

Чтобы прочесть этот материал нужно оформить подписку. Перейдите к полной версии страницы.