Наталка Яресько: В Пуэрто-Рико я опять работаю в "Хунте". Тут нас так Путин называл

Редактор LIGA.net поспілкувався з колишнім міністром фінансів Наталкою Яресько під час Форуму Доброго Врядування. В інтерв'ю LIGA.net вона розповідає, коли країна опинилась на грані дефолту, чому її уряд провів саме таку реструктруризацію зовнішнього боргу, чи була альтернатива ВВП-варантам, які очікування в США від президента Зеленського і чому "хунта" - не таке вже й погане слово, якщо його вживають в Пуерто-Ріко.
Про ФОПи і політичну волю
- Наталка, перед зустріччю з вами піймав себе на відчутті дежавю. Чотири роки тому ми з вами спілкувались і адженда була та сама: новий Кабмін намагався дати лад з ФОПами, а підприємці кричали, що це війна проти бізнесу. Ваше ставлення до того, що зараз в плані податків робить влада. Це правильні кроки чи ні?
- Правду вам сказати, я не прочитала проекти законів і не буду говорити про деталі. Але щодо суті цих реформ, щодо суті роботи Мінфіну, я згідна. Згідна з тим, що потрібно зробити прозору систему, що кожен має платити свою частину податків і брати на себе відповідальність. Очевидно, що країні потрібні кошти, але я проти того, щоби просто підвищити податки для тих, хто їх вже платить, краще розширити базу оподаткування. Якщо повернутись до ініціатив цього уряду і депутатів, то і РРО, і кешлес - це є все стандартна практика в Європі. І, як я пам’ятаю, цього потребувала асоціація з Європейським союзом, тобто це правильний підхід. Ніхто не хоче "наступати на горло" бізнесу, але кожен повинен грати свою відповідальну роль з податками.