UA

Украинская экономика хорошо противостоит кризису COVID-19. Но что нас ждет в 2021 году

Украинская экономика хорошо противостоит кризису COVID-19. Но что нас ждет в 2021 году

руководитель департамента исследований в ICU
18.12.2020, 19:02

В 2020 году Украине удалось избежать коллапса благодаря структуре экономики: с высокой долей агросектора и IТ и укрепленной финансовой системе (укр)

17 грудня опублікували наш новий макроекономічний огляд по Україні "Ін’єкції дають усе більше надій". І мова не тільки про вакцини проти коронавірусу, новини про які суттєво підживили глобальні фінансові ринки, і, сподіваюсь, відновлення економічної активності в наступному році. А також – і про ті фінансові вливання центральними банками та урядами по всьому світу, що нарешті почали досягати і України на додаток до "ін’єкцій" від офіційних кредиторів.

Ми підтверджуємо наш оптимістичний погляд щодо стрімкого відновлення економіки України в наступному році і прогноз зростання ВВП на 5,6%. При цьому, навіть з більш високої бази, оскільки ми покращили оцінку зміни ВВП цього року до -4,8%. 

Як і раніше, вважаємо, що економіка добре протистоїть кризі COVID-19 завдяки своїй структурі, з високою часткою сільського господарства та ІТ та зміцненій після кризи 2014-2015 років фінансовій системі. Результати могли б бути й кращими, якби "фінансові ін’єкції" з боку влади цього року були б більшими.

Але маємо те, що маємо через обмеженість фінансових ресурсів в умовах, коли, потрібно віддати належне, влада не піддалася спокусі включити на повну друкарський верстат. А дефіцит ресурсів виник через те, що, як ми припускали ще в червні, більше одного траншу від МВФ у цьому році так і не змогли отримати. 

Перелічувати проблемні моменти не буду, їх всі чудово розуміють. Але останніми тижнями ми бачимо все більше сигналів про відновлення співпраці, хоч і без підтвердження з боку Фонду. Тому все-таки віримо, що вже в першому півріччі 2021 року, Україна нарешті отримає фінансування від МВФ і, на додаток, інше офіційне фінансування.

У результаті, у уряду буде більше можливостей, ніж цього року, для фінансування видатків бюджету, а зниження ризиків для фінансової стабільності та зовнішньої стійкості дозволить Національному банку довше зберігати стимулюючі монетарні умови. Прогнозуємо, що НБУ відкладе перше підвищення своєї ставки в новому циклі до липня і підніме загалом її лише до 7% на кінець 2021 року.

Зокрема, це буде пов’язано й з тим, що через ефекти карантинних обмежень взимку, значну пропозицію продовольчих товарів і більш міцний обмінний курс, інфляція зростатиме досить помірно, більшу частину року коливаючись близько верхньої межі цільового діапазону – 6%.

Курс гривні значну підтримку отримає від відновлення припливу боргового та інвестиційного капіталу за достатньо сприятливих умов торгівлі, зростання грошових переказів і загалом ще більш загартованій зовнішній позиції, зокрема через подальше накопичення міжнародних резервів. 

До середини 2021 року курс гривні зміцниться до 27–27,5 грн/дол, а закінчить рік у діапазоні 27,5–28 грн/дол.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости