На нещодавній зустрічі вітчизняних аналітиків з іноземними інвесторами постало гіпотетичне запитання: що гірше для української економіки - якщо країна допустить дефолт, але Нацбанк збереже незалежність, або якщо заради "інтересів країни" НБУ знов перейде під контроль політиків і "поділиться" грошима. Відповідь інвесторів – незалежність важливіша.

У контексті прийдешніх виборів це не зовсім риторичне запитання: частина кандидатів у президенти публічно закликають позбавити НБУ частини повноважень та посилити вплив на банківський регулятор.

Яке майбутнє очікує Національний банк України, банківський ринок та українську економіку? У великому інтерв’ю, яке вийшло на платформі VoxUkraine, голова НБУ Якова Смолій розповідає про Азов і економіку, бюджет, вибори президента, політичний тиск, інфляцію, ВТБ, суд Приватбанка, привілей Ощада і Ко, покарання ТАС, майбутню рецесію і ціну долару у 2019-му.


LIGA.net публікує інтерв'ю з керівником Нацбанку на правах медіапартнера VoxUkraine.

ПРО ПОЛІТИЧНІ ВПЛИВИ

Почнемо з актуального, як вплинуло оголошення воєнного стану на банківський ринок та економічну ситуацію?

Оголошення воєнного стану не мало значного ефекту на економічні процеси. Банківська система продовжила працювати в звичайному режимі, а високий рівень ліквідності дозволив їй безперешкодно здійснювати платежі населення та підприємств. До того ж громадяни і самі повели себе досить розважливо і не побігли масово знімати заощадження з рахунків. Можна сказати, все закінчилося роз’яснювальною роботою Національного банку та кол-центрів комерційних банків. Люди дізналися, що жодних обмежень на зняття готівки не буде, і швидко заспокоїлися.

Разблокируйте чтобы читать дальше
Чтобы прочитать этот текст, пожалуйста, оформите подписку