UA

Бюджетный кризис в Украине продолжается

Бюджетный кризис в Украине продолжается

экс-замминистра развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины
01.12.2020, 07:43

Проблемы с выполнением бюджета – крупнейшие за последние годы. Что происходит сейчас (укр.)

1. Станом на 30 листопада, наявні неоплачені фінансові зобов'язання Казначейства становлять майже 15 млрд. З них 6,5 млрд – по захищених статтях видатків, 8,5 млрд – по незахищених статтях. 

Динаміка дуже погана – минулого тижня було "всього" 9,4 млрд неоплачених зобов’язань, за тиждень перед тим – 7 млрд. Бюджетна криза не зникає, а, навпаки, посилюється.

2. Для порівняння, наприкінці 2019 року, коли теж були проблеми з бюджетом, щотижневий показник неоплачених фінансових зобов’язань жодного разу не перевищив 5,2 млрд (в три рази нижче, ніж зараз!). 

Протягом 2020-го, лише два рази (в червні та серпні) був в районі позначки у 6 млрд. Проблеми з виконанням бюджету – найбільші за останні роки.

3. Неформальні скарги зсередини органів влади на неможливість платити по рахунках теж не зникають. Чув і про затримки виплат по відрядженнях та лікарняних, і про неможливість сплатити по контрактах з підрядниками. Відмови приймати платіжні документи (ніби не так оформлені) – один із способів відкласти виплату – теж є.

Про невиплати зарплат та пенсій поки напряму інформації не маю – сподіваюся, що до цього все ж не дійде, адже доходів у листопаді та грудні має вистачити якраз на зарплати, пенсії та соціальні виплати.

Уряд цього року дуже сильно провалив як планування, так і виконання бюджету. Зрозуміло, що єдиний нормальний вихід – швидко виконати умови МВФ та залучити кошти у вигляді запозичень. 

Це, принаймні, знизило б масштаб бюджетної кризи та дозволило б без проблем профінансувати програму підтримки економіки під час локдауну, який вже почали анонсувати.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости