Указ президента "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" викликав бурхливу реакцію суспільства щодо можливості користування програмним забезпеченням 1С. Це зрозуміло - вітчизняний бізнес активно користується 1С для ведення бухгалтерського обліку. За різними даними, частка ринку цього бухгалтерського програмного продукту займає до 70-80 %.

1С використовують через зручність та доступність переважно малі та середні компанії з українським капіталом, тоді як більш великі компанії та компанії з іноземними інвестиціями використовують більш серйозні ERP-системи, на кшталт SAP/R3, Microsoft Dynamics NAV. Базову версію 1С можна придбати за 5-6 тис грн. Ціни на західні аналоги вимірюються тисячами євро. До того ж, вітчизняні бізнесмени на старті своїх проектів часто не надають уваги офіційному статусу походження нематеріального активу і незаконно використовують "ламані" версії програми 1С. Західний софт дійсно є занадто дорогим для малого бізнесу в Украіні.

Але, вважаю, що підстав для хвилювання немає. Нормативний акт стосується тільки декількох юридичних осіб і безпосередньо користування платформою 1С документ не забороняє. Враховуючи, що права користування продуктами 1С на правах франчайзингу належать цілому ряду юридичних осіб в Україні, які відсутні в переліку нормативного акту, то у користуванні платформою для користувачів нічого не змінилося.

Разблокируйте чтобы читать дальше
Чтобы прочитать этот текст, пожалуйста, оформите подписку