Между первым и вторым: как изменился проект бюджета-2019

Кожного року Міністерство фінансів намагається подати на перше читання до парламенту збалансований та реалістичний бюджет. Передусім він потрібен нам самим для забезпечення макроекономічної стабільності, але цього року це також маяк для нової програми МВФ, участь в якій Україні дуже потрібна. Тож Мінфін розраховував доходи бюджету на основі реалістичного макроекономічного прогнозу і витримував дефіцит бюджету в межах 2,3% ВВП. Але зазвичай буває, що пропозиції народних депутатів доволі радикально змінюють початковий план. Чи вдалося Мінфіну відстояти збалансованість і реалістичніть бюджету до другого читання? Схоже, що так.
Макропрогноз і соцстандарти: без сюрпризів
Макроекономічний прогноз, на якому йшла підготовка проекту Держбюджету до другого читання, не змінювався. Він передбачає номінальний ВВП 3 947 млрд грн, що співмірно із прогнозом НБУ та Світового банку. Основною рушійною силою зростання, як і у 2018 році, залишиться внутрішній попит.
У поданому на друге читання законопроекті незмінними залишитися також соціальні стандарти та мінімальна заробітна плата. Остання, як і планували раніше, становитиме 4173 грн порівняно із 3723 грн у 2018 році. Підвищення мінімальної заробітної плати та жорсткі умови на ринку праці (зокрема, через трудову міграцію) призведуть до підвищення середньої заробітної плати в економіці.
Хотите стать колумнистом LIGA.net - пишите нам на почту. Но сначала, пожалуйста, ознакомьтесь с нашими требованиями к колонкам.