10.04.2019, 14:29

Почему Коломойский должен сказать нам "спасибо" за ПриватБанк?

Виктор Пинзеник

член комитета Верховной Рады Украины по вопросам бюджета, экс-министр финансов Украины

Все по-честному, все по справедливости? Не клиенты финучреждения или граждане страны должны отвечать за кризис в банке, а его владельцы (укр.)

Пригадую події десятирічної давнини, коли у період розгортання фінансової кризи один за одним лопалися десятки банків світу. Деякі з них рятували уряди, проводячи їх примусову націоналізацію. Пам’ятаю і націоналізацію одного з європейських банків, за який власникам заплатили - аж 1 євро. Бо цей банк не коштував більше. Хоча власники вклали колись у його капітал не мільярди, а десятки мільярдів євро.

Та то було колись. Але велика частка непрацюючих активів (кредитів, які взяли і не повернули) відносяться в кінцевому рахунку на зменшення капіталу банку (після "проїдання" резервів та прибутків банку). І це правильно. Бо не клієнти банку чи громадяни країни мають нести відповідальність за кризу банку, а в першу чергу - його власники.

Реклама
-->
Материалы, публикуемые в разделе "Мнения", отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с позицией редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ".
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ