Українська митниця є однією з найбільш забюрократизованих служб. Складність та перешкоди, які вона створює на шляху міжнародної торгівлі, не лише погіршують становище держави в міжнародних рейтингах легкості ведення бізнесу, але й безпосередньо впливають на економічні результати діяльності національних товаровиробників і відлякують потенційних інвесторів.

Згідно з опитуванням Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, кожен п"ятий підприємець, що здійснює зовнішньоекономічну діяльність, скаржиться на значний рівень бюрократії та завелику кількість дозвільних документів, необхідну для провадження міжнародної торгівлі. Забюрократизованість та заплутане законодавство породжують дискрецію, яка призводить до широкомасштабного розвитку корупції.

Уряд здійснив ряд кроків у напрямку вирішення даної проблеми, в тому числі за допомогою запровадження так званого "єдиного вікна". Проте, значних результатів даної реформи бізнес поки не відчув. Відповідно до задуму урядовців, контролюючий орган зобов"язаний прийняти рішення щодо дозволу про перетин кордону товару протягом 4 годин з моменту отримання електронного повідомлення та скан-копій документів від підприємства. І хоч сама митна служба цього правила дотримується, проте велика кількість супровідних служб, що також займаються оглядом товарів на кордоні, часто користаються своїм правом проводити перевірки вантажів, що може подовжити процес перебування товарів на кордоні у десятки разів.

Разблокируйте чтобы читать дальше
Чтобы прочитать этот текст, пожалуйста, оформите подписку