Террор коллекторов. Законны ли их действия и как себя защитить?

Діяльність колекторських компаній в Україні з кожним роком стає все агресивнішою. Їх працівники вдосконалюють свої навички та способи вибивання боргів. На сьогоднішній день арсенал інструментів колектора достатньо широкий: судові позови, телефонний терор боржників, моральний пресинг їх родичів та знайомих, пости в соціальних мережах, їх фотографії у під’їздах тощо. Останнім часом суттєво зросла кількість випадків переоформлення права власності на квартиру на третіх осіб без відома васників. Колектори захоплюють приміщення силою та "викидають" звідти всіх мешканців.
У подібній ситуації може опинитися буд-яка людина, яка отримувала позику у банку, іншій кредитній організації, і з якихось причин припинила виплачувати кредит. При цьому в сьогоднішніх реаліях потрапити у боргову пастку можуть навіть ті громадяни, які отримали невелику позику для побутових потреб.
Причини невиплати кредиту можуть бути різними: втрата роботи, погіршення стану здоров’я тощо. Нерідко траплаються випадки, коли банківське відділення чи кредитна спілка, в якій оформлялася позика, закрилася, і людина просто не знає реквізитів, куди вносити кошти.
Хотите стать колумнистом LIGA.net - пишите нам на почту. Но сначала, пожалуйста, ознакомьтесь с нашими требованиями к колонкам.