Центробанк = Google. Как бюрократам выжить в цифровом мире

Свого часу за підсумками Форуму центральних банків у 2016 році компанія PwC передбачила, що традиційні підходи в банківському бізнесі та ідеології центральних банків відживають своє. І вже до 2020-го в регуляторах будуть помітні активні трансформаційні процеси. Зокрема, утвердиться нова організаційна норма, в основі якої буде підхід agile.
Agile дослівно перекладається як гнучкий та означає методику управління проектами, що активно застосовується в технологічних компаніях. Провідні консалтингові компаній у своїх публікаціях все частіше говорять про доцільність підходу agile і в державних органах, зокрема центробанках для посилення таких складових інституційної спроможності як переконлива візія, сильне лідерство, комунікація і співпраця на кожному рівні організації, аналітичні потужності та компетентність персоналу, управління даними. Усе це потрібно, щоб йти в ногу з регульованими установами та мати можливість своєчасно адаптуватися до змін.
Нова реальність
"Щоб бути хорошим центральним банкіром, достатньо пам’ятати всього чотири речі: інфляція завжди надто висока, процентні ставки надто низькі, якщо економіка розвивається добре — то завдяки центральному банку; якщо має проблеми — то через Міністерство фінансів… Центральні банкіри повинні повторювати одну просту мантру: цінова стабільність", — так у одній із своїх промов колишній голова Національного банку Хорватії Марко Шкреб процитував настанови колег з провідних країн наприкінці 90-х років, зауваживши, що кілька десятиліть тому світ центрального банкінгу був куди простішим.
Хотите стать колумнистом LIGA.net - пишите нам на почту. Но сначала, пожалуйста, ознакомьтесь с нашими требованиями к колонкам.