UA

В одном шаге до зависимости: о вероятном будущем статуса НБУ на языке математики

В одном шаге до зависимости: о вероятном будущем статуса НБУ на языке математики

руководитель аналитического отдела Concorde Capital
07.07.2020, 08:04

Независимость Нацбанка, которую отстаивал экс-глава правления Яков Смолий, под большим вопросом. Как и стабильность финансовой системы страны (укр.)

Як відомо, Національний банк України - колегіальний орган, де за законом усі рішення приймаються простою більшістю голосів членів ради правління, серед яких голова НБУ та п’ять його заступників, причому голос голови є вирішальним. 

Для математичного спрощення, можемо вважати, що голова має два голоси, а кожен із п’яти заступників – по одному (разом – сім голосів). Члени правління обираються на сім років і їх змінюють поступово.

Цей принцип має забезпечувати безперервність та спадкоємність політики відомства, а також довгострокові цілі такої політики – і це виливається в узагальнене поняття «незалежності НБУ».

Але зараз так виходить, що уся ця незалежність під великим питанням. 

За один тиждень правління НБУ (умовно назвемо його «незалежним») втрачає три із семи голосів (два – вже екс-голови банку Яків Смолій та один – заступника голови Олег Чурій, повноваження якого закінчуються на цьому тижні).

Ці голоси можуть бути замінені на голоси «залежних» (все одно від кого) осіб: рахунок стане 3:4 на користь «незалежних». 

Якщо так станеться, то для повної ліквідації незалежності НБУ, новим «залежним» членам правління треба буде усього-на-всього перетягнути на свою сторону одного із чотирьох «незалежних» членів правління. Очевидно, що ця задача не є непосильною.

Не дарма Міжнародний валютний фонд у своєму пресрелізі про відкриття нової програми для України аж тричі згадував про необхідність збереження незалежності НБУ...

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Вакансии
Больше вакансий
Администратор системы
Киев Региональная газовая компания
Операційний менеджер
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Разместить вакансию
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net

Комментарии

Последние новости