У Украины есть еще один источник богатства. Но власть его не использует

ВВП-варанти ‒ то ніякий не головний біль нашої теперішньої чи майбутньої влади. Це, насправді, майже бездонне джерело фінансування будь-яких амбітних планів уряду та благополуччя його керівників, а може, навіть, і потенційне джерело багатства для усіх українців. Зміна умов випуску/обігу ВВП варантів – це один із можливих варіантів виходу із потенційної проблеми великих виплат за варантами.
Довідка. ВВП-варанти або інструменти відновлюваної вартості (VRI) – богові папери, які інвестори отримують взамін списаної частини боргу. Виплати за ними прив'язані до темпів росту економіки країни-емітента. Тобто, чим більший ВВП божника, тим він більше платить своїм кредиторам. Якщо ж економіка країни не росте, або росте повільніше, ніж зазначено в угоді з кредиторами, то тримачі варантів не отримують виплати.
В 2015 році Україна випустила ВВП-варанти в рамках реструктуризації $19,3 млрд держборгу на суму списаних кредиторами єврооблігацій - $3,8 млрд. Якщо ВВП України в 2020 році виросте на 5% і на 7% в наступні роки, як того прагне новий уряд, то лише в 2022-2026 роках ми будемо вимушені заплатити приблизно $9 млрд нашим кредиторам. 16 січня котирування ВВП-варантів України, випущених e 2015 році, відновило історичний максимум і досягло 100,13% номіналу.
Хотите стать колумнистом LIGA.net - пишите нам на почту. Но сначала, пожалуйста, ознакомьтесь с нашими требованиями к колонкам.