UA

Я не издеваюсь, когда советую откладывать на пенсию уже сейчас

Я не издеваюсь, когда советую откладывать на пенсию уже сейчас

президент Киевской школы экономики, экс-министр экономразвития и торговли
20.10.2020, 15:36

Государственная пенсия хоть и будет, но неадекватно маленькая. Сколько нужно откладывать уже сейчас, и во что вкладывать сбережения (укр.)

У 2004 році, я отримав свою першу роботу після аспірантури в Боннському університеті в Німеччині. Тоді я запитав у колег, як в їхній країні правильно заощаджувати на старість. Мені сказали, щоб на державну пенсію не розраховував. Бо коли черга дійде до мене, і я вийду на пенсію, пенсійна система Німеччини буде банкротом. Через демографію. 

Бо люди живуть все довше, а народжують дітей все менше. Тому державна пенсія хоч і буде, але неадекватно маленька. Вони порадили накопичувати на пенсію самостійно. Що я і роблю.

В Україні така ж ситуація, як в Німеччині. Чи навіть гірша, бо українська економіка слабша за німецьку.

Скільки потрібно накопичувати? 

Рекомендації різні в різних країнах. Наприклад, я відкладаю від 10% до 40% від свого доходу. Більшість моїх колег в США відкладають десь 15% зарплати. В Україні багато моїх друзів і колег не відкладають нічого. І це дуже погано.

Досить часто, коли я кажу про необхідність відкладати, мені заперечують. Мовляв "зарплата і так маленька, ми вже платимо відрахування в Пенсійний фонд, а ти ще хочеш щоб ми додатково відкладали. Ти що знущаєшся?". 

Ні, я не знущаюсь. А говорю правду. Якщо нічого не відкладати, то на пенсії не будеш мати грошей. Це дуже погано, що зарплати маленькі, що пенсійний фонд в країні маленький. І саме тому потрібно розраховувати на себе.

В що вкладати заощадження? 

Для України це дуже складне питання, бо у нас не працюють ринки капіталу і інвестиції досить часто ризикові або не дають доходу. 

Я би не вкладав в нерухомість. Вона не достатньо швидко зростає в ціні. Але це моя персональна думка. 

Поклав би частину грошей на депозити, частину в ОВДП, і, якщо є можливість, частину в міжнародні цінні папери (такі можливості сьогодні є, українське законодавство дозволяє, а інвестиційні компанії надають інструменти).

Накопичуйте і ставайте забезпеченими.

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости