За останні роки економічна політика української влади дозволила подолати негативні тенденції розвитку, які складалися ще з 2012 року. Дані чергової публікації прогнозів МВФ в рамках World Economic Outlook та Європейського Центрального банку (ЄЦБ) свідчать про досить серйозне погіршення ділової активності у Європейському регіоні.

У березні 2019 року через BREXIT та проблему у німецькому автопромі ЄЦБ знизив прогноз для зростання ВВП у зоні обігу євро з 1,7 до 1,1%. Прогнози по зростанню ВВП Росії залежать від цін на нафту та глибини санкцій, під якими знаходиться країна, і коливаються на 2019 рік у межах 1,3-1,6%. ВВП Туреччини у четвертому кварталі знизився на 1,1%, а за прогнозами МВФ у 2019 році знизиться на 2,5%. Очікується що зростання відбудеться тільки у 2020 році - на 2,0-2,5%.

Щодо прогнозів по Україні. У 2019 році за прогнозами НБУ ВВП має зрости на 2,5%, МВФ та Світового Банку - на 2,7%, Кабміну - на 3,0%. Якщо навіть самий песимістичний прогноз забудеться, такий темп зростання можна вважати цілком задовільним з огляду на загальну ситуацію як в Європейському регіоні так і в Україні. За моїми експертними оцінками, зростання ВВП буде становити 2,7-3%, індекс споживчих цін буде знаходитись в межах однозначного показника.

Разблокируйте чтобы читать дальше
Чтобы прочитать этот текст, пожалуйста, оформите подписку