08.05.2019, 15:34

Популизм в действии: чем может обернуться заигрывание с ФОПами

Елена Макеева

председатель Совета директоров аудиторской фирмы "Аксенова и партнеры", Geneva Group International, экс-заместитель министра финансов Украины

Команда Зеленского намерена отменить обязательную уплату ЕСВ неработающими ФОПами. Это хорошо или плохо для экономики страны (укр)?

На днях у команді новообраного президента України Володимира Зеленського заявили про намір подати законопроект, яким пропонується скасувати обов’язкову сплату Єдиного соціального внеску (ЄСВ) непрацюючими ФОПами. Нагадаю, що законодавча ініціатива щодо встановлення зобов’язання для фізичних осіб – підприємців сплачувати єдиний внесок була підтримана депутатами Верховної Ради наприкінці 2016 року. В пояснювальній записці йшлося лише по необхідність забезпечення економного та раціонального використання державних коштів та приведення у відповідність до фінансових можливостей положень окремих законів України. 

Якби ми знали справжні причини та володіли статистикою, можна було б проаналізувати, чи були досягнуті цілі, задекларовані ініціаторами цього закону. Звинувачувати податківців точно не варто, оскільки Державна фіскальна служба України (ДФС) - не орган законодавчої гілки влади. До її обов’язків відноситься контроль за сплатою податків та зборів. Більше того, суми недоплат по ЄСВ, штрафи та пені мають нараховуватися автоматично, в програмному забезпеченні. 

Реклама
-->
Материалы, публикуемые в разделе "Мнения", отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с позицией редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ".
Теги: ФОП, ЕСВ
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ