UA

Рекордное размещение евробондов. Для чего Украине новый кредит

Рекордное размещение евробондов. Для чего Украине новый кредит

руководитель аналитического отдела Concorde Capital
23.01.2020, 14:57

Минфин объявил о прайсинге десятилетних еврооблигаций на сумму 1,25 млрд евро с рекордной в истории страны ставкой 4,375% годовых. Что произошло (укр)

Вчора український інформаційний простір сколихнула важлива новина: Україна розмістила десятирічні євробонди на 1,25 млрд євро з рекордною в історії країни ставкою 4,375% річних. Це найдешевший борг в історії України.

Чому така ставка?

Такий ринок. Ринок визначається попитом на активи серед іноземних фондів. У свою чергу, попит фондів залежить від того, чи є в них гроші для України (кількість грошей, що вони готові інвестувати в Україну збільшилася) та від ризиковості інвестицій в Україну.

Ризиковість зменшилася, так як в України сьогодні вищий кредитний рейтинг, ніж був рік тому, економіка зростає швидше, а боргове навантаження  - державний борг до ВВП – знизився.

Також знизилися політичні ризики, які були дуже високими наприкінці 2018 року. Тоді усі боялися приходу до влади Юлії Тимошенко, яка мала найвищий рейтинг серед потенційних кандидатів у президенти.

Читайте также - Украина разместила новые евробонды. Что это и почему все радуются

Те, за якою ставкою може розмістити уряд свої облігації, можна оцінити, виходячи із ринкових котирувань існуючих облігацій, - звісно, якщо вони є на ринку.

Тож, якщо у жовтні 2017 року Україна могла розраховувати лише на ставку 9,75% за десятирічні облігації (в доларі США), то в середині 2019 року вона могла такі облігації вже розмісити за ставкою 7,65%. Якби вона їх розміщала учора, це могло би вже бути 5,9%.

При цьому, ставки в євро у світі нижчі, ніж ставки у доларах (десь на 1,3 – 2,0 відсоткові пункти, в залежності від ризиковості емітента).

Україні вдалося розмісити семирічні єврооблігації в євро у середині минулого року під 6,75% річних, або на 1,3 пп нижче ринкової ставки за доларові семирічні облігації. Учора вдалося розміститися під 4,375%, або на 1,5 пп нижче ринкової ставки доларових облігацій.

Для чого ці залучення?

У бюджеті України на 2020 рік передбачено, що Україна позичить на зовнішніх ринках близько $5 млрд.

Частина цих коштів піде на погашення зовнішніх боргів, які потрібно буде повертати у цьому році ($4,5 млрд).

Інша частина – на покриття дефіциту бюджету (тобто, на фінансування видатків держави), який запланований на цей рік на рівні 94 млрд грн.

Читайте также - Украина рекордно дешево разместила еврооблигации. Что мы пообещали инвесторам: 6 инсайдов

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости