UA

Fitch подтвердило рейтинг В украинских госбанков. А что с этого простым украинцам?

Fitch подтвердило рейтинг В украинских госбанков. А что с этого простым украинцам?

экс-замминистра развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины
18.08.2021, 16:22

Кредитные рейтинги – важный показатель развития страны. Как влияет финансовое состояние государства на экономику, бизнес, кошелек каждого из нас (укр.

Міжнародне агентство Fitch Ratings підтвердило кредитні рейтинги українських держбанків ПриватБанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку на рівні "В" із позитивним прогнозом. Це сталося після підвищення прогнозу суверенного рейтингу України, адже всі ці банки є державними і їхня платоспроможність прямо пов'язана із державою.

Перелічені банки становлять більше 60% банківської системи України. Вартість їхніх кредитів для бізнесу та населення прямо залежить від вартості, за якою вони залучають гроші. А рейтинг Fitch прямо впливає на цю вартість.

У результаті, кращий кредитний рейтинг держави дає можливість бізнесу дешевше кредитуватися. А, значить, швидше розвиватися, платити вищі зарплати, створювати більше робочих місць. 

А людям це дає можливість брати дешевші кредити на іпотеку чи споживання – адже зараз ставки за цими кредитами є непідйомно високими.

Саме тому так важливо слідкувати за державними фінансами. Рішення про них ухвалюються на вищому політичному рівні, але впливають на життя кожного з нас.

Коли нам на виборах пропонують проголосувати за популістичні начебто прості рішення – дефолт, збільшення видатків бюджету без розуміння звідки взяти на це кошти – ціною цих рішень в майбутньому стає бідність та безвихідність.

Оригінал

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
IT Project Manager
Киев Semantrum
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости